“Hej Kolęda!”

W poniedziałek 19.12.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu wyruszyli z kolędą do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek w Kutnie.. Przygotowano montaż słowno-muzyczny z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Razem z podopiecznymi zaśpiewano kolędy wszyscy zintegrowali swoje działanie, a wizyta upłynęła w atmosferze ciepła i życzliwości. Nie zabrakło łez wzruszenia, uśmiechu pensjonariuszek i dobrego słowa. Wspólnie spędzony czas spowodował , że jeszcze bardziej zrozumieliśmy istotę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.      Pensjonariuszkom wręczono samodzielnie wykonane przez uczniów karty świąteczne z życzeniami, stroiki świąteczne oraz drobne upominki i słodycze. Dobro wraca, gdy dzielimy się sercem z innymi!
                                                                     Opiekunowie wolontariatu:
Małgorzata Olesińska, Agnieszka Stasiak, Karolina Sulej,      wraz uczniami i rodzicami