„Boże Narodzenie w poezji” – konkurs recytatorski biblioteki szkolnej

20 grudnia 2022r. odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy – Izabelę Smolarek i Małgorzatę Jaworską pt. „Boże Narodzenie w poezji”. Konkurs przeznaczony został dla uczniów klas I – III.

Celem konkursu było m.in. popularyzowanie dziecięcej poezji bożonarodzeniowej, rozwijanie zdolności recytatorskich, promowanie talentu uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, zachęcanie do występów na scenie, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Poziom był bardzo wyrównany, po długich debatach Komisja podjęła decyzję i postanowiła nagrodzić:

W kategorii klas pierwszych:

Gabriela Truścińska, 1d

Miłosz Sobota, 1d

Lena Wojtalik, 1a

W kategorii klas drugich:

Wiktoria Chodor, 2c

Hanna Dąbrowska, 2d

Aniela Kołowacik – Fijałkowska, 2a

W kategorii klas trzecich laureatami zostali:

Amelia Kusiak, 3a

Natalia Dopierała, 3a

Maksymilian Mokwiński, 3c

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe zakupione z funduszu programu rządowego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa..

W czasie trwania konkursu nie zabrakło kolęd, które wszyscy zgromadzeni w sali wspólnie odśpiewali.

Życzymy wszystkim spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w gronie najbliższych, mnóstwa prezentów 😉 oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku.

Wasze bibliotekarki