Gry rekreacyjno -sportowe + matematyka =dobry wynik.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie realizowane są zajęcia w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych Gry rekreacyjno -sportowe + matematyka =dobry wynik.

Celem projektu jest łączenie umiejętności sprawnościowych  w grach rekreacyjno -sportowych z wykorzystaniem wiedzy matematycznej i zainteresowaniami uczennic klas VI i VI .Projekt jest realizowany w czasie pozalekcyjnym ,  podczas gier sportowych i rozszerzony  o elementy praktycznych umiejętności matematycznych .Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 14.45-16.15 w hali sportowej szkoły. Uczennice w zajęciach uczestniczą systematycznie i z zaangażowaniem .W wyniku tych dodatkowych zajęć uczennice zdobyły pierwsze miejsca w mieście  i w powiecie  oraz czołowe miejsca w półfinałach wojewódzkich w piłce ręcznej , i koszykówce siatkówce .Oprócz umiejętności sportowych uczennice wykonywały różne pomiary  np. pomiar tętna, długości swojego skoku ,pomiar wzrostu i wagi ciała .Sprawdzały swoją sprawność poprzez korzystanie z dostępnych prób wysiłkowych i testów oraz dążyły do osiągania jak najlepszych wyników.

Autorem grantu  i osobą prowadzącą zajęcia jest pani Beata Lipska- Kozarska.