Styczeń – Rzeźba – Strach

Za nami realizacja kolejnego zadania projektowego w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka emocji”. Uczniowie oddziału 3c ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wyrazili STRACH za pomocą rzeźby inspirując się prezentacją rzeźb pt. „Strach” w wykonaniu światowych artystów. Strach jest potrzebny jak każda emocja i chociaż ciężko się z nim polubić, to oswoić i zrozumieć jak najbardziej można, a nawet trzeba – w myśl słów: „Strach jest wielkim wynalazcą” (Jacob Cats)… bo strach ma różne oblicza. Celem głównym projektu jest przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Dzięki udziałowi w kolejnym zadaniu projektowym uczniowie:

– rozwinęli umiejętność opisywania sytuacji, w których towarzyszy im strach,

– dążyli do realizacji założonych celów,

– zwiększyli swoją kreatywność podczas tworzenia własnych rzeźb z plasteliny.

Opracowała:

Marzena Cichacz