Dnia 14 lutego 2023, uczniowie naszej społeczności szkolnej obchodzili Dzień Zakochanych, który stał się okazją do refleksji nad miłością – rozumianą jako: bezgraniczna i bezinteresowna troska o innych.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował  „Pocztę walentynkową”. Uczniowie mogli, przesłać kartkę własnoręcznie wykonaną z serdecznymi pozdrowieniami . Całość przebiegała w atmosferze dziecięcej radości, ciekawości i zaskoczenia. Adresatami walentynkowych wyznań i podziękowań za okazywaną cierpliwość i miłość, niejednokrotnie byli również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. W sali 911 uczniowie 1a, na specjalnie wykonanej ściance, mogli wykonać zdjęcia  z ulubioną osobą. A na koniec tego święta, uczniowie 1a wybrali się na warsztaty „Ręcznie-zrobione”. Było to miejsce, gdzie uczniowie 1a, z pomocą właścicielki pani Karoliny Lewińskiej mogli wykonać z masy karmelowej lizaki w formie koła, pieska, kotka, serca, świderka, … Wszyscy w tym dniu nacieszyli serca,  węch, smak, wzrok i dotyk. Wyrażamy nadzieję, że efektem tegorocznych obchodów Dnia Zakochanych i rozważań na temat istoty miłości, będzie fakt, że nawzajem będziemy ją sobie okazywać przez wzajemną troskę o siebie, szacunek i pomoc, że postaramy się „małe rzeczy wykonywać z wielką miłością”.