Podsumowanie akcji „BohaterOn w Twojej szkole”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „BohaterON w Twojej szkole”. W ramach projektu uczniowie  klasy siódmej i czterech klas ósmych uczestniczyli w lekcjach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu. Obejrzeli przygotowany przez organizatorów film edukacyjny  „Co za historia – Powstanie Warszawskie”. Korzystając z zasobów Muzeum Powstania Warszawskiego odtworzyli dzień po dniu przebieg wydarzeń, poznali sylwetki powstańców, wzbogacili wiedzę poprzez przekaz słowny,  fotograficzny i muzyczny.

Chętni uczniowie pisali życzenia i podziękowania dla Powstańców.

Udział w projekcie przybliżył uczniom rzeczywistość powstańczej Warszawy, zachęcił też do samodzielnego poszukiwania informacji.

Za udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole” otrzymaliśmy podziękowania i pamiątkowy dyplom.