PODSUMOWANIE AKCJI „TABLICZKA CZEKOLADY DLA UKRAINY”

W związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie, Samorząd Uczniowski włączył się do ogólnopolskiej akcji: TABLICZKA CZEKOLADY DLA UKRAINY.

Akcja polegała na przyniesieniu do szkoły w dniu 24 lutego 2023 r. przez każdego ucznia, czy pracownika szkoły tabliczki czekolady przeznaczonej dla dzieci i ich rodzin pozostających we wschodniej Ukrainie.

Ta mała rzecz miała przede wszystkim przypomnieć ludziom czas sprzed wojny i  wywołać radość i nadzieję. Ci zwykli ludzie wielokrotnie mówili, iż przez ten nie – zwykły czas zapomnieli już, jak smakuje czekolada. Przywołała ona więc wspomnienia ciepłego i bezpiecznego domu, bliskości rodziny i dała chwilę normalności.

Społeczność Naszej szkoły po raz kolejny udowodniła, że ma otwarte serca i potrafi pomagać innym, za co serdecznie dziękujemy!!!

Tabliczki czekolady trafiły już do łódzkiego punktu odbioru, skąd wyruszą w dalszą drogę do obwodu charkowskiego wraz z kolejnym konwojem humanitarnym w marcu.…
Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie!