TADEUSZ KOŚCIUSZKO – „SIEBIE SAMEGO ZWYCIĘŻAJ…”

4 kwietnia zapisał się na kartach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie w wyjątkowy sposób. Właśnie tego dnia cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona, czyli Tadeusza Kościuszki. W związku z tym zaplanowano szereg działań, które miały pokazać, że postać człowieka, który wyprzedził swoje czasy nie jest uczniom SP 1 obojętna. W holu głównym szkoły zorganizowana została akcja pod hasłem: „SELFIE Z TADEUSZEM KOŚCIUSZKO”. Uczniowie Naszej szkoły mogli sfotografować się z patronem, pozując w rogatywce z czasów kościuszkowskich. Obok zdjęcia z bohaterem narodowym, także w holu głównym szkoły, stała –  specjalnie na tę okazję przygotowana –  tablica: „RÓŻA DLA KOŚCIUSZKI”. Każdy oddział miał za zadanie przygotować różę z papieru, do której doczepiona została karteczka z informacją, którą cechę patrona Nasi wychowankowie cenią sobie najbardziej. Pojawiały się różnorodne odpowiedzi, co stanowi dowód na to, że młodzi ludzie poszukują wzorców odpowiadających im charakterem i przekonaniami.

Aby zapoznać się z kolei z biografią  Naszego patrona oddziały 4 – 8 oglądały również film o Tadeuszu Kościuszce. Dzięki niemu zrozumieli, że jest to jedna z najsłynniejszych postaci w historii Polski oraz USA. To przecież tam – na kontynencie amerykańskim, po raz pierwszy o jego bohaterskich dokonaniach usłyszał świat.

Podczas 5 godziny lekcyjnej odbył się również konkurs historyczny z wiedzy o patronie przeprowadzony przez Panią Zofię Babecką oraz Wiolettę Dobosz – Paduch. Uczniowie zmierzyli się z bardzo interesującymi zadaniami sprawdzającymi ich poziom wiedzy na temat patrona Naszej szkoły.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również  zawody sportowe pod hasłem: BIEG KOŚCIUSZKOWSKI, przygotowane specjalnie przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Wytypowani przez oddziały 1-3 oraz 4-8 uczniowie biegli na czas, pokonując jednocześnie tor przeszkód. Emocje sportowe, jakie towarzyszyły młodym sportowcom udzieliły się i publiczności, która gorąco dopingowała swoich faworytów!!!

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 należy uznać za bardzo udany, o czym świadczy również poniższa fotorelacja. Zapraszamy do jej obejrzenia!!!

Pozdrawiamy serdecznie!