Nasz najlepszy autor roku 2023

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, 19 kwietnia członkowie Koła Przyjaciół Książki – Ewa Malak, Adam Malak, Nikola Włodarczyk, Gabriela Żydowo zorganizowali plebiscyt wśród uczniów klas starszych (4-8) „Nasz najlepszy autor roku 2023”. Celem zabawy było wyłonienie, zdaniem uczniów, najlepszego autora. Twórcę, którego książki są najciekawsze, wyjątkowe, od których czytania nie można się oderwać. Po podliczeniu wszystkich głosów, a w akcji wzięło udział 87 uczniów wyłoniono najlepszą „Trójkę”:

1. Weronika Anna Marczak – 7 głosów,

Jan Brzechwa – 7 głosów,

1. Henryk Sienkiewicz – 5 głosów,

Adam Mickiewicz – 5 głosów,

Katarzyna Bonda – 5 głosów,

1. Bella Swift – 3 głosy,

Agatha Christie – 3 głosy,

Kelsey Hartwell – 3 głosy,

Wiele głosów zostało oddanych na jedną z uczennic klasy ósmej, której twórczość poetycka jest znana jedynie w kręgu zaufanych osób. Mamy nadzieję, że jej talent zostanie niedługo ujawniony na forum naszej szkoły i nie tylko.

Wasze bibliotekarki

oraz Ewa, Nikola, Gabriela i Adam