DZIEŃ DZIECKA VIII B ” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

1 czerwca to dzień, który dzieci lubią najbardziej. W czwartkowe południe wybraliśmy się na spacer uliczkami naszego miasta. Wędrując przez park Traugutta, mogliśmy podziwiać piękno naszego skwerku, który o tej porze jest niezwykle barwny i rozbrzmiewa dziecięcym śmiechem. Zatrzymaliśmy się na chwilkę przy fontannie, aby spojrzeć na budowlę w stylu klasycystycznym – nasze kutnowskie Muzeum Regionalne. Mogliśmy podziwiać błękitne niebo nad Ratuszem. Po chwili odpoczynku przyjrzeliśmy się z uwagą późnobarokowemu Pałacowi Saskiemu oraz Pomnikowi Józefa Piłsudskiego ustawionemu w centrum Kutna. Największą przyjemnością naszej małej wycieczki były długo wyczekiwane lody w cukierni Crocantino. To był słodki Dzień Dziecka.