Pożegnanie ósmoklasistów

Nadszedł oczekiwany przez wszystkich dzień, kiedy przyszli absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie mogli dziś zostać w szczególny sposób pożegnani. Zanim odbiorą w piątek świadectwo – w gorące czwartkowe popołudnie Dyrektor szkoły – gospodarz imprezy – ciepłe słowa skierował do uczniów dziękując za wiele lat pracy, zaangażowania i tworzenie wspaniałej atmosfery przez nich samych. Rodzicom natomiast – wręczając stypendia i listy gratulacyjne – podziękował za współpracę i trud włożony w wychowanie pociech. Obecny na spotkaniu zastępca prezydenta miasta – pan Jacek Boczkaja również życzył naszym absolwentom samych sukcesów wierząc, że wiedza zdobyta przez lata nauki tu, w szkole, przełoży się na ich dalsze dobre życie.
Po przekazaniu sztandaru przedstawicielom siódmych klas i złożeniu ślubowania przez absolwentów, padło wiele ciepłych słów ze strony przedstawicielek klas siódmych a następnie samych ósmoklasistów, którzy dziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację, cytując słowa W. Churchila: To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Pełne ciepłych słów i wzruszeń, wymownych gestów, uśmiechów i spojrzeń zakończyło się wyjątkowe spotkanie uczniów klas ósmych, które zapisze się w naszej pamięci jako najpiękniejsze. Szczęśliwej drogi, już czas….!