Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami” – sensoryczny tor przeszkód.

W tym roku szkolnym nasza placówka bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”. Naszym pierwszym „projektowym” zadaniem było stworzenie sensorycznego toru przeszkód. Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie pokonać ścieżkę, składającą się między innymi z kolorowego tunelu, folii bąbelkowej, pojemników wypełnionych kasztanami lub grochem, sensorycznych jeżyków, sznurka i ławeczki gimnastycznej. Dzieci czołgały się w tunelu, chodziły stopa za stopą po sznurku, skakały obunóż, przechodziły pod i nad przeszkodą, ćwiczyły równowagę, przechodząc po ławeczce a przede wszystkim stymulowały zmysł dotyku dzięki przejściu po kolczastej macie, czy dyskach sensorycznych. Wszyscy bawili się świetnie, a niektórzy czuli nawet niedosyt, chcąc przejść tor kilka razy.

Opracowały

Marta Albińska