Dzieci Uczą Rodziców – Poznaj swojego sąsiada.

Uczniowie klas: Ib, IIa, IIc, IIId  Szkoły Podstawowej nr1 w Kutnie uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach pod hasłem „Poznaj swojego sąsiada”. Wędrówkę rozpoczęły od obejrzenia filmu pt. „Krecik”, ulubionego bohatera czeskich bajek. Następnie wyszukały na mapie południowego sąsiada Polski – Republikę Czeską.  Zapoznały się z prezentacją multimedialną, poznały ciekawostki, atrakcje turystyczne.  Porównywały informacje dotyczące obydwu państw, tzn. największe miasta, zabytki, symbole, sporty narodowe.

W grupach wykonały karty pracy, które zamieściły w galerii prac plastycznych, zachęcając innych uczniów naszej szkoły do poszerzenia wiedzy o Czechach. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z mojego miasta”. Najciekawsze prace plastyczne zostały wysłane do organizatora konkursu.