Niepodległość – pamiętamy.

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w naszym kraju. W tym czasie cała Polska celebruje   listopadowe uroczystości. Nasza szkoła również włączyła się w obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości. 9 listopada 2023 r. gościliśmy w sali widowiskowej  Bractwo Rycerskie KERIN z Pomorza. Uczniowie kl. 5 B, 6 C, 6 D, 7 C i 7 D uczestniczyli w „żywej lekcji historii”- ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI.

Ciekawa opowieść prowadzącego spotkanie, ukazała drogi, którymi podążali nasi przodkowie, by odzyskać upragnioną wolność i niepodległość. Młodzi widzowie poznawali trudne czasy rozbiorowe, ochoczo angażowali się w odgrywanie historycznych ról, wcielali się w role bohaterów powstań narodowych. Było wielu chętnych, by stać się młodym Józefem Piłsudskim. Można było poczuć dumę z wielkiego  zwycięstwa odniesionego przez Armię Polską nad bolszewikami w  bitwie warszawskiej 1920 r. Z tego spotkania młodzi widzowie wyszli z przekonaniem, że WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ są ważne dla Polski i Polaków.

Opracował Wiesław Leśniewski