Pierwszaki w bibliotece szkolnej

Nauka w szkole to nowy etap w rozwoju dziecka. W tym czasie potrzebne jest mu wsparcie emocjonalne i duchowe. Warto sięgnąć po ukrytą moc książek, które uwrażliwiają dziecko na drugiego człowieka i są wsparciem w trudnych sytuacjach. Oprócz tego, że wspólne czytanie wpłynie na zacieśnienie więzi emocjonalnej, to rozwinie wyobraźnię, wzbogaci słownictwo.

Próby samodzielnego czytania będą miały wpływ na doskonalenie tej umiejętności. Badania udowodniły, że dzieci regularnie czytające mają większe szanse na skuteczną naukę i osiąganie sukcesów. Lektura książek pomaga odpocząć i uprzyjemnia czas redukując np. poziom stresu.

Uczniowie z klas pierwszych podczas specjalnego spotkania z nauczycielami bibliotekarzami zostali oficjalnie wprowadzeni w krąg czytelników biblioteki szkolnej. Poznali układ rozmieszczenia książek, regulamin korzystania z biblioteki i przyswoili zasady poszanowania jej zbiorów. Następnie przystąpiły do wypożyczenia swojej pierwszej książki.

Na pamiątkę tej wizyty otrzymali w prezencie zakładkę wykonaną przez nauczycielki bibliotekarki oraz uczniów z klas starszych. Dużą niespodzianką było odebranie Wyprawki Czytelniczej ufundowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W skład pakietu wchodziły dwie książki: „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” broszura – poradnik dla rodziców.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej i wszystkim życzymy zaczytanych świąt Bożego Narodzenia.

Wasze bibliotekarki