Bezpieczne ferie

Ferie zimowe zbliżają się dużymi krokami. Dla dzieci i młodzieży jest to bez wątpienia czas odpoczynku i zabawy. Podczas spotkania z panią policjantką, przedstawione zostały najważniejsze zasady, które warto stosować, aby być bezpiecznym podczas zimowych zabaw na śniegu i lodowisku. Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? – to niektóre z pytań, na które odpowiadała pani policjantka z  kutnowskiej jednostki.

Nie zabrakło przypomnień o bezpiecznych zabawach na świeżym powietrzu i apelu o niewchodzenie na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych.

Pani policjantka zwróciła uwagę dzieci, że podczas bardzo trudnych warunków atmosferycznych, kiedy wcześniej zapada zmrok to poruszanie się po drogach oraz chodnikach wymaga większej ostrożności. Niska temperatura powietrza oraz niewłaściwa zabawa na śniegu czy lodzie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia.

Zostały również omówione zasady bezpieczeństwa na stokach. Policjantka  zaapelowała także o noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym każdy uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny.

Pamiętajcie brawura to nie odwaga!

Uczniowie z oddziłów 2a i 3c wraz z wychowawczyniami.