Akademia smaku

W dniu 26 stycznia 2024 r. dzieci z oddziałów Ia, Ib, Ic, Id ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie uczestniczyły w zajęciach “Akademia smaku” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”.

Cele szczegółowe:

➔ Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;

➔ Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;

➔ Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;

➔ Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych.

W zadaniu styczniowym zajęcia dotyczyły zmysłu smaku, węchu i dotyku. Za pomocą zgadywanki (skrzyni zgadula) dzieci rozpoznawały owoc: ananas. Podczas treningu zapachowego / węchowego dzieci rozróżniały m.in. miętę, kawę, cytrynę, banana, rumianek, cebulę czerwoną, koperek, pomarańczę, ogórka zielonego, kapustę kiszoną i ogórki kiszone. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i świetnie się bawili podczas kreatywnych i rozwijających zgadywanek / treningów smakowych, zapachowych i dotykowych. Uczennicom i uczniom z oddziałów 1a, 1b, 1c, 1d wykonanie zadań sprawiło wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadanie projektowe i zapraszamy do fotorelacji .

Opracowały:

Marzena Cichacz