Projekt edukacyjny „Gramy zmysłami” – brudne zadanie

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ”Gramy Zmysłami” klasy pierwsze wykonały kolejne zadanie. Tym razem uczniowie wcielili się w poszukiwaczy złota. W pojemnikach wypełnionych piaskiem wyszukiwali „bryłek złota”. Niektóre z kamyków oznaczone były literami, z których każda drużyna musiała ułożyć wyraz. Dzieci za swoje zaangażowanie zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Podczas wykonywania brudnego zadania dzieci ćwiczyły umiejętność pracy w grupie oraz spostrzegawczość. Zadanie miało na celu dostarczenie bodźców wielozmysłowych. Warto też wspomnieć,że dzięki prawidłowej integracji zmysłów dzieci lepiej się koncentrują a proces uczenia np. pisania, czytania, liczenia przebiega znacznie sprawniej.

Opracowały:

Marta Albińska i Marzena Cichacz