„Pszczoły, nasi mali przyjaciele”.

21 marca 2024 r. uczniowie oddziałów 1-3 wzięli udział w IV edycji innowacyjnego programu dla szkół podstawowych „Pszczoły, nasi mali przyjaciele – ratuj pszczoły, zasiej nasiona”.  Dzięki wyjątkowym warsztatom uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat życia pszczół, ich roli w życiu człowieka i środowisku naturalnym. Uczniowi mogli także zobaczyć żywy ul w którym wspólnie wyszukiwały królowej pszczół, obejrzeć stój pszczelarza i przyrządy, których używa w swojej codziennej pracy. To wyjątkowe spotkanie umożliwiło również zwiększenie wiedzy naszym najmłodszym na temat produktów pochodzenia pszczelarskiego oraz ich wpływu ma organizm człowieka.

Warsztaty zakończyły się wspólnym robieniem pamiątkowych świec z węzy pszczelej oraz otrzymaniem dyplomów i odznak „młodego pszczelarza”. Niezwykle ciekawe zajęcia wzbudziły w dzieciach wiele radości i entuzjazmu.

Opracowanie: M. Bajda.