Dzień poezji

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Głównym celem wydarzenia zainicjowanego przez UNESCO w 1999 roku jest promocja poezji oraz zachęcanie do publikowania i czytania wierszy.

W tym roku w obchody aktywnie włączyła się członkini Koła Przyjaciół Książki. Uczennica z klasy 6d Maria Kubasińska przygotowała i zaprezentowała młodszym kolegom z klas 1 – 3 wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Utwory opowiadały o wadach i przywarach dzieci. Wychowankowie ze świetlicy przypomnieli sobie, że nie warto przechwalać się („Samochwała”), kłamać („O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” i „Kłamczucha”), ale za to warto korzystać z zabaw ruchowych („Dwa Michały”) i uczyć się samodzielności („Zosia Samosia”).

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przypomnieć sobie lub poznać polskich wybitnych poetów, których zaprezentowaliśmy na tablicy w głównym holu szkoły.

Zapraszamy do biblioteki. Regał przepełniony poetyckimi strofami (wśród nich także nowe wydawnictwa) czeka.

Wasze bibliotekarki