KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI- OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 💙

Każdego roku- 2 kwietnia- obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa i wiedzy na temat spektrum Autyzmu, a także obalenie stereotypów dotyczących osób dotkniętych autyzmem.
Społeczność naszej szkoły na znak  solidarności z osobami z autyzmem założyła w piątek niebieskie elementy garderoby. Kolor niebieski to znak Autyzmu.Każdy mógł w ten sposób wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem poprzez właśnie ten gest. Kolejnym działaniem było przyczepiane niebieskich serc od uczniów i pracowników szkoły do  tablicy, która znajdowała się na holu głównym naszej szkoły.
Tym drobnym gestem pokazaliśmy, że mamy SERCE DLA AUTYZMU.  Na holu głównym pojawiła się okolicznościowa gazetka , która przybliżyła uczniom tematykę  Autyzmu. Podczas zajęć W-F uczniowie oddziału IVB uczestniczyli w ” niebieskich wyścigach rzędów”.Celem lekcji była integracja oddziału i wspólna zabawa, a przede wszystkim wspieranie się podczas gier zespołowych. Uczniowie naszej społeczności szkolnej wiedzą czym jest autyzm, i mają świadomość tego jak zachowują się ich koleżanki i koledzy.Autyzm to nie choroba, ale inny sposób postrzegania świata. Umiejętności otwierania się  na potrzeby drugiego człowieka, zainteresowanie nim i jego losem to wartości o których warto przypominać .
Dlatego starajmy się lepiej zrozumieć , aby wszystkim było łatwiej funkcjonować w społeczeństwie.

Karolina Sulej