Szkolny Konkurs „Szukaj zysku w odzysku”-rozstrzygnięty

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole przeprowadzony został konkurs dla uczniów z oddziałów I-VIII pt. „Szukaj zysku w odzysku”.

Nikt nie ma bowiem złudzeń, że należy dbać o naszą planetę Ziemię. To bowiem właśnie w trosce o środowisko naturalne ponownie wykorzystywane są np. różne odpady z gospodarstw domowych. Mowa tutaj oczywiście o recyklingu. Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego wykorzystania materiałów odpadowych, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie. W recyklingu jest zasada – wszystko na coś się przerabia. Ponownie przetwarza się więc np. papier, plastik, szkło czy metal.

Aby przybliżyć uczniom tematykę recyklingu i dbania o środowisko naturalne w oddziale 5b prowadzona jest innowacja pedagogiczna, a wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie wewnątrzszkolnym.

Prace, które wpłynęły na konkurs były bardzo pomysłowe. Jury w składzie :

Małgorzata Olesińska-nauczyciel

Beata Lipska -Kozarska – nauczyciel

Wioleta Dobosz – Paduch – nauczyciel

Izabela Jadczak- przedstawiciel RR

Karolina Piekarczyk-Kopcińska – przedstawiciel RR

wyłoniło zwycięzców konkursu “Szukaj zysku w odzysku”.

1 miejsce – 150 zł

Maksymilian Domański- 7b

2 miejsce – 100 zł

Patrycja Frydrysiak- 8a

3 miejsce – 50 zł

Gabriela Straszewska- 1b

Wyróżnienia otrzymali:

Szymon Chyczewski-4 c

Wojciech Kaczorowski-2 d

Nagrody w konkursie- karty podarunkowe do sklepu Empik ufundowała Rada Rodziców działająca w naszej szkole.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Opracowała: M. Olesińska