Warsztaty kulinarne „Smacznie, zdrowo, owocowo…”

Wsztaty kulinarne dla dzieci są wyjątkową okazją do odkrywania nowych smaków, poznawania zapachów i eksperymentowania. Mają one na celu zachęcić młodych ludzi do częstszego spożywania owoców jako świetnej alternatywy dla modnych, słodkich, słonych przekąsek, które są niezdrowe.Mali uczestnicy, pod okiem prowadzącej właścicielki „Bistro Różanego”, pani Kamili mieli możliwość wspólnej degustacji dwudziestu owoców, mniej lub bardziej popularnych w naszym kraju.  Wspólna degustacja w finale pokazała możliwości drzemiące w adeptach sztuki kulinarnej. Pani Kamila ogłosiła konkurs na najciekawszą, najsmaczniejszą sałatkę z przygotowanych owoców. Wszyscy postarali się i przygotowali wspaniałe sałatki i trudno było wybrać zwycięzcę. Te warsztaty pozwoliły zdobyć podstawową wiedzę o witaminach, zdrowej żywności i odpowiednim stylu życia, kilkoro dzieci próbowało po raz pierwszy niektóre owoce.    W trakcie warsztatów wszyscy sami przygotowywali swoje sałatki, a nawet mogli zabrać je do domu. Uczestnicy otrzymali wspaniałą lekcję oraz odpowiedź na pytanie-  jak zdrowo jeść?

Opracowała; Agnieszka Kaźmierczak