Warsztaty w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej Stefana Żeromskiego w Kutnie

W dniu 23.04.2024. uczniowie oddziału 6d uczestniczyli w warsztatach pt. „Uszyj sobie książkę” zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Kutnie. Warsztaty te zostały zorganizowane w ramach projektu Biblioteka jest mi bliska.

Zadaniem uczniów, którzy byli podzieleni na pięcioosobowe zespoły było zaprojektowanie i wykonanie poszczególnych stron książki sensorycznej.    W naszym mieście jest wielu małych czytelników, w tym również dzieci  o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzieci te wraz ze swoimi rodzicami  są częstymi bywalcami kutnowskiej biblioteki. I to właśnie z myślą o nich starsi koledzy i koleżanki z oddziału 6d przygotowali książkę sensoryczną. Z pewnością spodoba się ona najmłodszym czytelnikom, bowiem uczniowie z dużym zaangażowaniem i starannością wykonali powierzone im zadanie.

Ponadto młodzież uczestniczyła w spotkaniu z bibliotekarzem- panem Radosławem Wąsem, który przekazał uczniom informacje na temat zawodu bibliotekarza, pracy w bibliotece i roli czytelnictwa. Dzieci miały możliwość zapoznania się z katalogami bibliotecznymi, przejrzenia interesujących ich książek oraz ich wypożyczenia.  Może ktoś w przyszłości zostanie bibliotekarzem?

Opracowała: Małgorzata Olesińska