# Ogólnopolska Akcja Sprzątamy Dla Polski

Dzieci od najmłodszych lat uczą się zasad dbania o środowisko. Wiedzą, dlaczego należy sprzątać śmieci i to nie tylko po sobie, ale też po innych. W związku z powyższym, z chęcią i radością włączyły się do akcji #”Sprzątamy dla Polski” i posprzątały „Naszą Ziemię”. Zaopatrzone w rękawiczki oraz kolorowe worki do segregacji, zbierały śmieci w okolicach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Akcja odbyła się w formie zabawy. Wzięło w niej udział 250 uczniów. Dzieci otrzymały ulotki informujące o sposobie segregacji śmieci. Dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę i chronić ją, by korzystać z jej walorów. Uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, pogadankach i dyskusjach na temat troski o otoczenie. Poszukiwały rozwiązań, jak zapobiegać degradacji środowiska. Obejrzały zdjęcia, prezentacje oraz filmy edukacyjne. W grupach wykonały plakaty. Dzieci zrozumiały, że jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze oraz woda. Zdrowy będzie człowiek.

Celem tej kampanii było nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających ku poprawie środowiska naturalnego.

Serdecznie dziękujemy Wydziałowi Ochrony Środowiska w UM Kutno za rękawiczki i worki oraz okazaną życzliwość i wsparcie.

Joanna Traczyk

Barbara Wódka