Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych

Dnia 30 października w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość – ślubowanie uczniów klas pierwszych. Sześćdziesięciu dziewięciu pierwszoklasistów – w trzech oddziałach, złożyło przysięgę i zostało oficjalnie pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.  Przyjęcia dzieci w poczet uczniów naszej szkoły dokonali: p. Jarosław Koszański – dyrektor oraz p. Violetta Wojciechowska – wicedyrektor szkoły. Nowo pasowanym pierwszakom, sukcesów w nauce i zachowaniu oraz samych radosnych chwil życzyła dyrekcja szkoły oraz nauczyciele  wychowawcy.

Podsumowaniem tego wyjątkowego wydarzenia było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów oraz upominków ufundowanych przez Radę Rodziców przy SP nr 1 w Kutnie.  Od tej chwili uczniowie klas pierwszych rozpoczęli również realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Otrzymali wyprawkę czytelniczą tj. książki i materiały do nauki i zabawy. Stali się aktywnymi czytelnikami. 

Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby miłość do książek oraz pasja do czytania towarzyszyła Im, na co dzień.

   Opracowała  

 Jolanta Kruszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *