Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych

Dnia 30 października w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość – ślubowanie uczniów klas pierwszych. Sześćdziesięciu dziewięciu pierwszoklasistów – w trzech oddziałach, złożyło przysięgę i zostało oficjalnie pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.  Przyjęcia dzieci w poczet uczniów naszej szkoły dokonali: p. Jarosław Koszański – dyrektor oraz p. Violetta Wojciechowska – wicedyrektor szkoły. Nowo pasowanym pierwszakom, sukcesów w nauce i zachowaniu oraz samych radosnych chwil życzyła dyrekcja szkoły oraz nauczyciele  wychowawcy.

Podsumowaniem tego wyjątkowego wydarzenia było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów oraz upominków ufundowanych przez Radę Rodziców przy SP nr 1 w Kutnie.  Od tej chwili uczniowie klas pierwszych rozpoczęli również realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Otrzymali wyprawkę czytelniczą tj. książki i materiały do nauki i zabawy. Stali się aktywnymi czytelnikami.

Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby miłość do książek oraz pasja do czytania towarzyszyła Im, na co dzień.

Opracowała

Jolanta Kruszewska