ŚNIADANIE DAJE MOC!!! – DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

ŚNIADANIE DAJE MOC!!! – DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

…Każdy dzień rozpocznij śniadaniem i uśmiechem na twarzy…

 

    W dniu 06-11-2020r. uczniowie klas 1a, 2a, b, d, 3a, d  naszej szkoły wraz                                           z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Celem programu było:

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny i bardzo kolorowy. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Zaangażowali się  w nią także rodzice. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne …uuum palce lizać! Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania. Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do  zwiększenia świadomość dzieci na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Opracowanie:

Ewa Rozmarynowicz

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *