„Razem w szkole – ja i ty to my – budowanie relacji wśród najmłodszych”

 

W dniu 30 września 2021r  w klasę  II b odwiedził przedstawiciel straży pożarnej. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji „Razem w szkole – ja i ty to my – budowanie relacji wśród najmłodszych”. W trakcie spotkania strażak zapoznał uczniów jak wygląda jego praca. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych,  powodzi,  do zniszczeń dokonanych przez burzę lub wichurę oraz udzielają pomocy zagrożonym zwierzętom. Uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, jakie są numery alarmowe. Wiedza, którą uczniowie nabyli pozwoli dzieciom uzyskać większą pewność siebie w trudnych sytuacjach i udzielić pomocy sobie i innym.  Poprzez realizację podjętych działań uczniowie uczą się  umiejętności przewidywania zagrożeń,  unikania ich i radzenia sobie z nimi. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali przedstawicielowi straży pożarnej i życzyli dużo wytrwałości w codziennych zmaganiach z trudnymi przeciwnościami losu.

Jadwiga Rojewska, Ewelina Wróblewska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.