Nasze spełnione marzenia!

Nasze spełnione marzenia!

W dniach 5-7 X 2021r., po dwóch latach stagnacji wyjazdowej 7g razem z 7i ruszyła na podbój Wrocławia i okolic. Dolny Śląsk przywitał nas iście letnią pogodą – słońce i jesienna roślinność przepięknie prezentowały się w ogrodzie japońskim. Podobne wrażenia mieliśmy podczas koncertu muzycznego na Pergoli, kiedy fontanna multimedialna uraczyła nas dźwiękami muzyki pop i  tryskającymi w rytm rzygaczami. Wiele ciekawych informacji dowiedzieliśmy się podczas spaceru po starym mieście z przewodnikiem –  zobaczyliśmy Ostrów Tumski i Piaskowy, Ossolineum i Uniwersytet, Stare Jatki i Rynek. Drugiego dnia zachwyciło nas afrykarium we wrocławskim ZOO wyposażone w 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka około 350 gatunków ryb! Jednak na miłośnikach historii większe wrażenie wywarła wizyta w rotundzie i podziwianie dzieła Jana Styki i Wojciecha Kossaka- olbrzymiego obrazu o wymiarach 15 × 114 m. Autorom pomysłu zależało głównie na upamiętnieniu tradycji narodowych w 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej – bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami przez wojska powstańcze (z udziałem słynnych kosynierów) pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki – patrona naszej szkoły.

Ostatniego dnia zachwycaliśmy się pięknymi widokami położonego w górach Zamku Książ, usytuowanego na skalistym wzniesieniu. Przewodnik najpierw oprowadził nas podziemiami opowiadając przejmujące historie drążonych tunelów pod samych zamkiem dla Hitlera, a następnie poznaliśmy historię właścicieli oraz ich pokoje podczas spaceru komnatami zamkowymi.

Być może wizyta na Dolnym Śląsku będzie dla niektórych nie ostatnią i z chęcią jeszcze tam wrócą.

 

Opracowała : Agnieszka  Kolczyńska
zdjęcia: A.Kolczyńska/G.Gmerek 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *