Dzień Edukacji Narodowej w „naszej szkole”.

Dzień Edukacji Narodowej w „naszej szkole”.

14 października obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień Edukacji Narodowej. Było ciekawie, sympatycznie i wesoło. Samorząd Uczniowski przygotował szereg działań, w które włączyli się wszyscy nauczyciele. Młodsze klasy, aby wyrazić wdzięczność za trud i serce, jakie każdego dnia okazują swoim uczniom Nauczyciele, przygotowywali piękne laurki, a starsi uczniowie wyjątkowe i niepowtarzalne życzenia, które wywieszone zostały na tablicach Samorządu Uczniowskiego.

Dzieci miały również możliwość obejrzenia filmów, które nie tylko umiliły im czas, ale również przypomniały podstawowe wartości, jakimi w życiu powinien kierować się młody człowiek. Nie zabrakło też rozrywek intelektualnych, polegających na rozwiązywaniu zadań matematycznych – Sudoku, a także polonistycznych – zabawa w Kalambury.

W ramach kształtowania postaw obywatelskich i demokratycznych wśród najmłodszych, tego dnia odbyły się także wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.  W głosowaniu wzięli udział wszyscy obecni uczniowie klas I-III. Najwięcej głosów otrzymał uczeń klasy 3D Antoni Bombrych, który został przewodniczącym. Jego zastępcą została Viktoriia Krepych z klasy 3B. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali przedstawiciele klas starszych; Maria Piotrowska, Bartosz Rafalski oraz Alicja Kubicka.

W części oficjalnej tego wydarzenia Dyrektor Szkoły – Jarosław Koszański wręczył pracownikom szkoły wyróżnienia oraz nagrody,  dziękując tym samym za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość.

Należy również wspomnieć o odbywającym się corocznym turnieju piłki ręcznej  o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie klas ósmych (chłopcy), który przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Gościnnie brały w nim udział również dziewczynki. Oto wyniki:

I miejsce  – klasa 8 C

II miejsce – klasa 8 D

III miejsce – klasa 8 H

IV miejsce – klasa 8 E,B

To już tradycja „naszej szkoły”, która jest jednocześnie dowodem na to, że młode pokolenie potrafi rywalizować ze sobą, pamiętając o zasadach „fair play” oraz dobrej zabawie!

Wszystkim nauczycielom i uczniom dziękujemy za mile spędzony czas.

 Samorząd Uczniowski

           

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *