XI Światowy Dziń Tabliczki Mnożenia

W naszej szkole po raz kolejny w miesiącu październiku królowa nauk – matematyka ma swoje święto. Mowa tu o XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który w tym roku przypadał 1 października. Ponieważ liczby towarzyszą nam przez całe życie – w każdej chwili, kiedy patrzymy na zegarek, wystukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe, musimy sobie z nimi radzić wszędzie, dlatego zasadnym jest uczenie się tabliczki mnożenia, a także poznawanie piękna matematyki.

W tym celu na korytarzach, w salach lekcyjnych zawisły gazetki informujące o wydarzeniu w postaci tabliczek mnożenia, rymowanek, wierszyków, przypominajek. Nauczyciele matematyki na zajęciach utrwalali tabliczkę mnożenia, rozwiązywali zagadki matematyczne, grali w gry, wykorzystywali elementy kodowania a koordynator święta w naszej szkole pani Katarzyna Kubasińska wraz z uczniami oddziału VIIf Juliszem Bawejem, Tomaszem Borkowskim i Oliwierem Janiakiem po raz kolejny przeprowadzili warsztaty (zajęcia otwarte)  dla rodziców pt. ”Szybkie mnożenie”. Uczniowie zaprezentowali jaki jest indyjski sposób mnożenia liczb oraz rysunkowy sposób podnoszenia dużych liczb do kwadratu. Zagrali w przygotowane przez siebie gry, takie jak: „Ja mam, kto ma?”, „Manewry”, „Zawody”,  tabliczkę mnożenia na czas – wykorzystując do tego Karty Grabowskiego.

Wspólna zabawa wzbudziła u wszystkich wiele pozytywnych emocji, zachęciła do dalszej nauki, pokazała, że tabliczki mnożenia można uczyć się z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Dziękujemy naszym nauczycielom matematyki pani A. Kaniewskiej, W. Włodarczyk, E. Bilczewskiej – Kajak, S. Mujcie, A. Kasprowicz za kreatywne i różnorodne pomoce naukowe przygotowane z okazji XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.