Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu origami „Ptaki naszego regionu”.

W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Ptaków. Zarząd Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zaproponował przeprowadzenie szkolnego konkursu origami pod tytułem „Ptaki naszego regionu”.

Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy chętni uczniowie klas     I – VIII. Celem  konkursu było rozbudzanie lokalnego patriotyzmu poprzez poznawanie fauny naszego regionu, dostrzeganie piękna otaczającej przyrody, wyrabianie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji,  rozwijanie wrażliwości estetycznej i ekspresji twórczej oraz propagowanie sztuki origami jako kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Wszystkie cele zostały zrealizowane.

Uczniowie zapoznali się ze skrzydlatymi przyjaciółmi zamieszkującymi okolice Kutna poprzez oglądanie wskazanych prezentacji multimedialnych, jak również przez bezpośrednią obserwację. Następnie wykonali prace z origami płaskiego  z kół lub złożyli  przestrzenne modele ptaków. Na konkurs wpłynęło 50 prac. Wszystkie zachwyciły jury pomysłowością i techniką wykonania. Uwzględniały zasady sztuki origami.

Oto wyniki:

5. Iga Rogozińska I d
  6. Marta Kaczor II a
  7. Dominika Chodor II c

Dzięki wsparciu finansowemu Szkolnej Rady Rodziców  wszystkie prace zostały nagrodzone. Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Organizatorzy: Marlena Bajda

Joanna Traczyk , Barbara Wódka