Ogólnopolski Tydzień Kariery w świetlicy szkolnej

Ogólnopolski Tydzień Kariery w świetlicy szkolnej

Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w dniach 18 – 24 października, wychowawcy świetlicy przeprowadzili cykl zajęć w ramach projektu edukacyjnego – „Zawodowo                   o jedzeniu”.

Dzieci dowiedziały się jakie zawody zajmują się produkcją żywności. Poznały tajniki pracy: rolnika, kucharza, piekarza i cukiernika. Odbyły wirtualne wycieczki do gospodarstwa rolnego, kuchni, piekarni i cukierni. Własnoręcznie wykonały z papieru produkty wytwarzane przez poszczególne zawody. Wiele satysfakcji dostarczyły uczniom zajęcia plastyczne, podczas których wycinały z tektury falistej kolorowe warzywa. Następnego dnia „wpadły” one do papierowego garnka z zupą. Rumiane rogale i bułki, pięknie zdobione torty oraz babeczki pobudziły kulinarną wyobraźnię u dzieci.

Podsumowaniem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery była sesja zdjęciowa prezentująca poszczególne zawody oraz wystawa prac w holu szkoły.

 wychowawcy świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.