Mania, dziewczyna inna niż wszystkie

Książka Julity Grodek stała się inspiracją zajęć czytelniczych zorganizowanych w bibliotece szkolnej dla uczniów klas trzecich. Pozycja zawiera pięknie i prosto napisany tekst podzielony na rozdziały oraz ciekawe kolorowe ilustracje.

Dzieci poznały historię Marii Skłodowskiej – Curie, polskiej noblistki, zarówno jako małej Mani, jak i poważnej uczonej. Z zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki opisujących jej dążenie do spełniania marzeń. Szczególnie zaciekawiły się licznie przytaczanymi ciekawostkami z życia naszej bohaterki, która pomimo wielkich osiągnięć pozostała do końca skromną panią z dużym poczuciem humoru.

Jak zawsze zapraszamy Was do biblioteki szkolnej po wypożyczenia nie tylko tej, ale i innych książek.

Wasze bibliotekarki