Świątecznie w bibliotece szkolnej

Świątecznie w bibliotece szkolnej

Sezon świąteczny czas rozpocząć.

Ulegając magii grudniowego nastroju zaprosiłyśmy uczniów klas pierwszych na zajęcia Kim był święty Mikołaj?  Pierwszaki zostały zapoznane z informacjami na temat Mikołaja, biskupa Miry. Nie zabrakło również nawiązań do obchodzonego 6 grudnia święta – Mikołajek i najbardziej obecnie popularnego wizerunku Mikołaja (pan z siwą brodą w czerwonym ubraniu w otoczeniu elfów i reniferów). Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły i częstokroć nawiązywały do tradycji spotkania z Mikołajem w swoich domach.

 

Wszystkich zapraszamy również do biblioteki szkolnej, w której znajdziecie literackie nawiązania do świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajcie, książka jest najlepszym lekarstwem na pochmurne i zimne popołudnia.

Wasze bibliotekarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.