SOLIDARNI Z UKRAINĄ!!!

SOLIDARNI Z UKRAINĄ!!!

“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to,
co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 

Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją ogłasza, że miesiąc marzec w Naszej Szkole to czas SOLIDARNOŚCI Z UKRAINĄ. 

 

W związku z tym zaplanowaliśmy szereg działań, które pokażą, że Nasza społeczność szkolna potrafi otworzyć swoje serca i nie jest obojętna na cierpienie drugiego człowieka.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ.

NA DRUGIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ, w poniedziałek, WSZYSCY UCZNIOWIE WYKONAJĄ FLAGI W BARWACH UKRAIŃSKICH, które będą zobowiązani nosić w szkole.

POMOC HUMANITARNA DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY.

Od wtorku na terenie naszej szkoły zorganizowana będzie również zbiórka najpotrzebniejszych dla uchodźców rzeczy. Będziemy gromadzić:
koce, ubrania, płaszcze przeciwdeszczowe, bieliznę damską męską i dziecięcą, środki czystości, pieluchy, ręczniki papierowe, talerze i sztućce jednorazowe, maseczki, środki antyseptyczne, wodę butelkowaną, gotowe dania w puszkach, makarony, batony energetyczne, zapałki, latarki, świece, zabawki, przybory szkolne itd.

Wszystkie dary przekazane zostaną do Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców w Kutnie.

ZAANGAŻUJMY SIĘ! POMÓŻMY! DOBRO POWRACA!

ŁAŃCUCH SERC.

Aby uwrażliwić naszych uczniów na to, co dzieje się za wschodnią granicą wychowawcy wraz z uczniami podczas zajęć z wychowawcą będą wykonywać również girlandy z serc, które rozwiesimy na korytarzach naszej szkoły.

Uczniowie przygotują podczas zajęć biało – czerwone oraz niebiesko – żółte serca z kartonu, a następnie zawieszą je na przemian na sznurku. Gotową girlandę umieścimy na korytarzu szkolnym, dołączając do łańcucha innego oddziału, tak aby tworzyły nieprzerwany ciąg.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!!!

W tych trudnych czasach każdy, nawet najdrobniejszy gest ma ogromne znaczenie…

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.