Warsztaty na temat autyzmu w oddziale 2C!

 

 

Warsztaty na temat autyzmu w oddziale 2C!

„Jestem wyjątkowy jak każdy” – to hasło przewodnie zajęć przeprowadzonych  6 kwietnia w oddziale 2C. Ich celem było budowanie świadomości dzieci na temat spektrum autyzmu i poszerzenie wiedzy w tym zakresie. Praktyczne ćwiczenia w zakresie przetwarzania sensorycznego i funkcjonowania emocjonalno-społecznego pomogło najmłodszym zrozumieć, że ludzie bardzo różnią się między sobą, wszyscy mają indywidualne zdolności, swoje mocne i słabe strony oraz ograniczenia. Pomimo tego, każdy zasługuje na szacunek i zrozumienie. Uczniowie byli maksymalnie zaangażowani i swobodnie wypowiadali się na poruszany podczas zajęć temat. To było bardzo inspirujące spotkanie!

Marta Fabisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.