Nie kupuję! Adoptuję!

Nie kupuję! Adoptuję!

W ramach akcji Jedynka z sercem Szkolny Klub Wolontariatu upamiętnił Dzień Zwierząt Bezdomnych, który obchodzony jest 4 kwietnia. Wolontariusze zachęcili młodszych i starszych uczniów naszej szkoły do przygotowania haseł oraz krótkich wierszyków propagujących adopcję zwierząt. Pomysłowość uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie okazała się tak duża, jak ich miłość do bezdomnych zwierzaków. Czy wiedzieliście, że…

Największa w życiu głupota, to nie mieć adoptowanego kota.

Masz serce pełne miłości, adoptuj zwierzaka i daj mu je w całości.

 Zamiast kupować, lepiej adoptować.                                     

 Kiedy wejdziesz do schroniska,

spójrz w te oczy, dotknij pyska.

Gdy ten widok rozwesela,

Wiesz, że masz już PRZYJACIELA.

 Wszystkie hasła i wierszyki trafią oczywiście do schroniska Cztery Łapy w Żychlinie, na rzecz którego Szkolny Klub Wolontariatu prowadzi zbiórkę karmy i innych rzeczy mogący się przydać naszym czworonożnym przyjaciołom. I pamiętajmy oczywiście cały rok, a nie tylko 4 kwietnia, że Adoptując jednego psa, nie zmienisz całego świta, ale cały świat zmieni się dla tego psa!!

Szkolny Klub Wolontariatu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.