Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu – spotkania z uczniami klas I-III

Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie satysfakcjonujących relacji
z innymi i sprawiają, że ludziom trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych.  W klasie Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIIa, IIIc i IIId odbyły się warsztaty, których celem było podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Dzieci mogły dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest autyzm, jakie są jego objawy i z jakimi problemami w odbieraniu świata borykają się na co dzień osoby z autyzmem. Drugą część spotkania stanowiły doświadczenia, podczas których uczniowie na własnej skórze mogli odczuć, jak to jest odbierać świat zupełnie inaczej niż inni. Ochotnicy między innymi czytali przez specjalne okulary, pisali po papierze ściernym czy nawlekali igłę mając na sobie grube rękawice. Uczniowie obejrzeli też film, który pokazywał codzienność chłopca z nadwrażliwością słuchową. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie brały udział w części ćwiczeniowej. Liczę na to, że dzięki przeprowadzonym warsztatom i przekazanej wiedzy uczniowie lepiej zrozumieją zachowania i problemy swoich rówieśników dotkniętych autyzmem.

Opracowała

Marta Albińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.