Warsztaty wielkanocne w 3 d.

  

Wielkanoc obfituje w zwyczaje i obrzędy, które powinno znać każde dziecko, wychowywane w tradycji polskiej. Wielkanocne obrzędy i zwyczaj związane są mocno z wiosną. Przygotowaniom do świąt wielkanocnych towarzyszy więc zawsze radość z powodu budzenia się natury do życia. Ważnym elementem przygotowania do świąt jest robienie pisanek

12 kwietnia 2022 r. pracownicy Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, opowiedzieli o zwyczajach świąt wielkanocnych. Dodatkowo zaprezentowali ciekawe prace plastyczne, które będą wspaniałą dekoracją świątecznych koszyczków oraz stołów. Uczniowie wykonali koszyczki-kurki, obwijali włóczką jajka i wykonali zajączka. Wszyscy uczniowie bardzo się starali, aby ich prace były estetyczne i staranne.

Agnieszka Kaźmierczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *