Światowy Dzień Ziemi

 

Światowy Dzień Ziemi to największe międzynarodowe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych i zwrócenie uwagi mieszkańców naszej planety na problemy związane z ochroną przyrody.

W naszej szkole również pamiętamy otym święcie. Włączone jest ono w różnorodne działania proekologiczne realizowane w naszej placówce podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie zklas4-7 otrzymali propozycję wykonania pracy, którą uczciliby to święto. Były to: przygotowanie kartki z życzeniami dla naszej planety lub wykonanie ekologicznej makiety przedstawiającej działania na rzecz ochrony środowiska, np.: segregację i przetwarzanie odpadów, sposoby zmniejszenia ilości zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody, odnawialne źródła energii.

Propozycje cieszyły się powodzeniem. Bardzo dziękujemy i gratulujemy Wam kreatywności i aktywności, którą wykazaliście się w realizacji swoich pomysłów. Efekty pracy Naszych Uczniów przedstawia poniższa fotorelacja.

Zapraszamy do jej obejrzenia!
Beata Kusiak, Ilona Starybrat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.