Spotkanie z IODO

 

Dnia 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 gościliśmy pana Pawła Łuczaka, Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W spotkaniu z IODO, zorganizowanym w ramach realizacji XII edycji programu edukacyjnego „Twoje Dane – Twoja Sprawa”, uczestniczyli przedstawiciele klas piątych, szóstych i siódmych.

Podczas spotkania inspektor ODO przypomniał podstawowe zagadnienia związane z RODO: pojęcie danych osobowych, rodzaje danych, znaczenie ochrony danych. Uczniowie zapoznali się także z zagrożeniami wynikającymi z udostępniania danych osobowych własnych i innych osób oraz ewentualnymi konsekwencjami nierozważnego dysponowania danymi. Pan Łuczak szczególną uwagę zwrócił na konieczność i sposoby ochrony danych osobowych. Powiedział w jaki sposób powinno się zabezpieczać urządzenia, z których młodzi ludzie korzystają na co dzień oraz jak i dlaczego należy usuwać dane osobowe z telefonów, tabletów czy komputerów.

W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli dwa krótkie filmy, poruszające kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń czyhających w Internecie.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem zdobytej wiedzy poprzez udział uczniów w teście w aplikacji Kahoot, przygotowanym przez panią Annę Michalczyk. Zwyciężczyniami w rywalizacji międzyklasowej okazały się uczennice klasy 7i, Maja Trafalska i Lena Zdobiak. Drugie miejsce zajęli Julia Podczaska i Mateusz Kujawa, przedstawiciele klasy 7g, a trzecie – Julia Płocharska i Marcel Piasta z klasy 6a.

Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Łuczakowi za kompendium wiedzy oraz wsparcie i udział w realizacji programu „Twoje Dane – Twoja Sprawa”

Opracowanie
Beata Kusiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.