W CIEKAWYM ŚWIECIE TEATRZYKU KAMISHIBAI

 

20 kwietnia 2022r. w oddziale 1d odbyła się lekcja biblioteczna. Pani Małgorzata Jaworska zabrała nas w podróż teatralno – plastyczną z japońskim teatrzykiem KAMISHIBAI. Kamishibai to ukryty w „ drewnianej skrzynce” przypominającej walizkę teatrzyk obrazkowy. Po otwarciu tajemniczych drewnianych drzwiczek tej walizki, na podobieństwo slajdów, pokazują się widzom obrazki tworzące fabułę opowieści.

Przy dźwiękach utworu Antonio Vivaldiego „Wiosna” uczniowie przenieśli się do wiosennego sadu. Wesoło bawili się w odgadywanie zagadek słownych          „ Prawda i Fałsz”. Poznali przygody gąsieniczki z bajki japońskiej „Mój przyjaciel Kemusi”, w której następuje przeobrażenie gąsienicy w motyla. Zobaczyli etapy rozwoju motyla podczas prezentacji multimedialnej. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali techniką orgiami kwitnące drzewko owocowe, na którym mieszkała gąsieniczka Kemusi, a potem barwny motyl. Ozdobili drzewko wiosennymi listkami dziękując za ciekawe zajęcia.

                                                                   Uczniowie oddziału 1d z wychowawcą

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *