„Biblioteka – świat w jednym miejscu”

W dniach 8 – 15 maja wszystkie biblioteki w Polsce obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Święto to popularyzuje biblioteki i czytanie. Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w obecnym roku dokonał wyboru hasła promującego już XIX edycję święta, które brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Hasło odnosi się do biblioteki jako skarbnicy wiedzy o świecie zgromadzonej w jednym, czasem niepozornym i skromnym miejscu. Wystarczy wejść – i można przenieść się w inny świat, być wszędzie.

W tym roku będziemy każdego dnia prezentować książki, które na pewno zachęcą czytelnika do odkrywania innych wymiarów i czasów. Odpowiedzą na nurtujące pytania.

Plan wystaw w bibliotece szkolnej:

09.05 (poniedziałek) – We wszechświecie

10.05 (wtorek) – Podróż w świat roślin i zwierząt

11.05 (środa) – Powrót do przeszłości

12.05 (czwartek) – Świat sportu

13.05 (piątek) – W świecie fantazji

Oczywiście każdą książkę będzie można wypożyczyć.

Ponadto planowane jest rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursach biblioteki szkolnej: Interaktywnym konkursie plastycznym „Okładka ciekawej książki” i Konkursie na logo biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, bo tutaj cały świat w jednym miejscu, cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki.

Wasze Bibliotekarki

Źródło: