Dzień Flagi

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze, biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste!

Dnia 2 maja 2022r. w Dniu Flagi, zaproszeni przez harcerzy uczniowie klasy 1c uczestniczyli w przemarszu ze 100-metrową Flagą Narodową. I tak jak w wierszu Czesława Janczarskiego powiewała biało-czerwona flaga, a dzieci dumnie ją niosły główną ulicą naszego miasta. Było to bardzo duże przeżycie dla pierwszoklasistów i niezapomniana lekcja patriotyzmu. Nasi nowi koledzy z Ukrainy również uczestniczyli w tej pięknej uroczystości. Z zaciekawieniem obserwowali wydarzenia, która miały miejsce na Placu Wolności i Placu Piłsudskiego.

                                                                                                  wych. 1c – E. Górczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.