Uczniowie z oddziału 3 d wybrali się na wycieczkę do  Muzeum-Zamku w Oporowie.

Dnia 20 maja uczniowie z oddziału 3 d wybrali się na wycieczkę do  Muzeum-Zamku w Oporowie. W ramach edukacji  regionalnej, celem było zwiedzanie okolic Kutna, uczestnictwo w lekcji muzealnej z zakresu wiedzy o sztuce, historii, obyczajach rycerskich i staropolskich, poznanie wieloletniego kompleksu parkowego oraz uwrażliwienie na przeszłość historyczną.
Na miejscu czekał już na nas starszy kustosz tego muzeum,  pan Andrzej Borucki. Na dziedzińcu zamku, w bardzo ciekawy sposób kustosz opowiedział historię zamku, a następnie uczniowie zwiedzali piękne komnaty, krużganki, oglądali bogato zdobione meble, obrazy dawnych właścicieli zamku, stroje szlacheckie. Następną atrakcją tej wizyty była zabawa w “detektywa”. Dzieci same dobrały się w cztery grupy i pan kustosz przydzielał im różne zadania. Pierwszym zadaniem było wpisanie haseł do krzyżówki, kolejne zadanie to było nazwanie fragmentów fotografii, trzecie zadanie to odszukanie w muzeum wskazanego obrazu. Ostatnie zadanie było sprawnościowe, polegało ono na rzucaniu papierowymi kulkami do kosza wiklinowego. Czas nam szybko minął. Wszyscy wyglądali na Białą Damę, ale niestety kustosz zapewnił nas, że dzisiaj ma dzień wolny od straszenia. Następnym punktem programu, była wizyta na działce uczennicy. Mama Nadii przygotowała leżaki, huśtawki, hamaki, kocyki, różne przyrządy do ćwiczeń. Później z wizytą przybyły do dzieci trzy, różnej maści lamy. Właściciel lam opowiedział dzieciom o ich żywieniu, zwyczajach i upodobaniach. Każdy mógł je karmić marchewką i głaskać. Na koniec dzieci posiliły się kiełbaską z grilla i słodkościami, którymi poczęstował solenizant Oliwier. Pięknie i w urozmaicony sposób uczniowie spędzili ten dzień, na pewno będą go miło wspominać.

Agnieszka Kaźmierczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.