„Koloriada  z RÓŻĄ w tle”.

„Idź popatrzeć na róże.

Pojmiesz, że Twoja Róża

jest jedyna na świecie”

(Antoine de Saint – Exupery „Mały Książe”)

Dnia 27 maja 2022r.  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyła się Szkolna Impreza Integracyjna „Koloriada  z RÓŻĄ w tle”.

Również i w tym roku święto integracji miało charakter szkolnej uroczystości. Głównym założeniem tegorocznej imprezy było promowanie pozytywnych działań na rzecz osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, propagowanie idei integracji w środowisku lokalnym, tworzenie sytuacji mających na celu możliwość przeżywania pozytywnych emocji, poczucia bezinteresownej życzliwości, szacunku i tolerancji wobec innych, a także rozbudzenie zainteresowania pięknem otaczającej nas przyrody.

Uroczystość zaszczyli swoją obecnością zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak, Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi z Delegaturą w Kutnie Agnieszka Szczech, a także przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców Anna Furmankiewicz. Dyrektor Szkoły Jarosław Koszański oraz wicedyrektor Elżbieta Chodorowska przywitali zaproszonych gości, następnie wszyscy mieli okazję wspólnie świętować ten wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej dzień.

Święto Integracji to w naszej szkole czas wspólnej zabawy. Na kolorowo ubranych uczniów czekały zabawy chustą animacyjną, przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów oddziału III d pod kierunkiem pani Agnieszki Kaźmierczak „Odrzuceni”, turniej piłki siatkowej dziewcząt, turniej piłki nożnej chłopców, dla klas młodszych „Rambit” przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, rysunek Róży na kartonach, a także słodki poczęstunek. Nie zabrakło również finału szkolnych konkursów; plastycznego „Kutno – Różany zakątek”, fotograficznego „Ja i mój Różany zakątek”, poetyckiego „Tajemniczy ogród – czyli w kilku strofach o moim świecie”. Poza tym w każdym oddziale klasowym przewidziano maraton czytelniczy;  „Benio, tata i reszta świata” Izabeli Michta, „Kosmita” Roksany Jędrzejewskiej Wróbel, „Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu” Nick’a Vujicic, a także maraton filmowy: „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji” i „Cudowny chłopak”. Ciekawą atrakcją przygotowaną dla wszystkich uczniów była sesja fotografowania z Różą w tle, która upamiętniała niezapomniane chwile wspólnego świętowania. Jednak największą radość całej społeczności szkolnej sprawił taniec „Belgijka”, który porwał wielu uczniów, a także nauczycieli   i pozostałych pracowników szkoły do wspólnej zabawy. To był prawdziwy HIT!

Dzięki sponsorom – Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie uczestnicy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali poczęstowani cukierkami  i Pringles’ami z firmy Kelloggs. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Aleksandry Krawczyk – właścicielki pracowni artystycznej „Konevka” za pomoc  w przygotowaniu pięknej dekoracji na holu głównym szkoły. Było naprawdę wyjątkowo. Należy również podkreślić, iż wydarzenia w naszej szkole cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych mediów. Jednak zawsze możemy liczyć na wsparcie przyjaciół szkoły – firmy FOTO-MIKI Dominik Marciniak. Bardzo dziękujemy!

27 maja serca uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie kolejny raz zabiły   w rytmie integracji, czyniąc z naszego święta prawdziwe wydarzenie! Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za ogromne zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie oraz realizację Szkolnej Imprezy Integracyjnej „Koloriada  z RÓŻĄ w tle”.  Było super!

Społeczność Szkoły Podstawowej   nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Kutnie.