SMAKOŁYKI Z RÓŻNYCH KRAJÓW

Dzisiaj w sali 909 uczniowie z 3 d zaprezentowali potrawy z różnych zakątków świata. Mieszkańcy naszej planety mówią różnymi językami, mają inną kulturę, tradycję i zwyczaje. To zróżnicowanie dotyczy również jedzenia.  Każdy region świata, ma swoją niepowtarzalną kuchnię. Mówiliśmy o kuchni krajów skandynawskich, krajów arabskich, afrykańskich, o kuchni śródziemnomorskiej, ale także o kuchni włoskiej, francuskiej, japońskiej, chińskiej, meksykańskiej czy … polskiej. Istnieje niezliczona liczba potraw, które różnią się nie tylko produktami użytymi do ich przygotowania, ale również sposobem ich przyrządzania.  Warto więc było poznać choć kilka przykładów najbardziej znanych potraw z różnych stron świata. Dzieci wraz z rodzicami przygotowali meksykańskie naciosy, amerykańskie pancake z syropem malinowym i cukrem pudrem, browni z polską czereśnią, włoska pizza i spaghetti,  a nawet polska kanapka wykonana przez kochaną mamusię. Wszyscy zgodnie podsumowali, że musimy to powtórzyć. Na poniedziałek szykuje się kolejny dzień potraw z różnych stron świata!

Agnieszka Kaźmierczak

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.