“Na Widelcu”

9 czerwca uczniowie oddziału 4a wraz z wychowawcą udali się do Pizzerii “Na Widelcu”, aby samodzielnie wykonać i skonsumować pizzę. Warsztaty zostały przygotowane przez pracowników zakładu. Pani miło nas powitała i zapytała co wiemy o pizzy i jakie lubimy do niej dodatki. Zdziwiła się, że spora grupa wymieniła krewetki i inne owoce morza ,ale nie udało się zrealizować tego marzenia. Potem zaproszono nas do kuchni. Oczywiście wcześniej musieliśmy dokładnie umyć ręce i założyć samodzielnie wykonane czapeczki z papieru. Każdy uczeń otrzymał porcje ciasta i po utworzeniu okrągłego placka mógł nakładać przygotowane dodatki. No i na konie do pieca. Pięknie zarumienione placuszki trafiły na nasz stół i rozpoczęliśmy wielkie żarcie. Niektórzy przesadzili z ostrymi przyprawami i wypili hektolitry napoju. W drodze powrotnej postanowiliśmy spalić zbędne kalorie na placu zabaw w parku. To dopiero było szaleństwo! Widać ,że tego dzieciom bardzo brakowało. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły ,bo do wakacji jeszcze chwila.

opracowała:
                                                       Anna Jóźwiak