„ Daj książce drugie życie”

Książka nieczytana to książka nieszczęśliwa – kierując się tą myślą wychodząc naprzeciw potrzebie sprawiania radości właścicielom książek z drugiej ręki , po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został  kiermasz książek pod hasłem „ Daj książce drugie życie”. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły śmiało mogli „częstować się” książką, zabrać ze sobą do domu dużo bardziej pożądane utwory. Wymiana książek zachęciła uczniów do przynoszenia tytułów będących nietrafionym prezentem, pochopnym zakupem, dublem oraz do wymiany pozycji  już od dawna niemających nic wspólnego z zainteresowaniami i upodobaniami posiadacza. Dzięki bezpłatnej wymianie wiele książek odnalazło nowych właścicieli, a Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie doskonale wiedzą, że „ kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem i z pewnością zostanie powtórzona!